Kampania: start!

To jest strona wprowadzająca do kampanii przygotowanej dla Kwarantanny. Nie znajdziesz tu dodatkowej treści, ale kilka pomocnych wskazówek i mapę stron, które wprowadzają nowe misje.

Jeśli szukasz początku kampanii, idź do wstępu. Hasło znajdziesz w pudełku z grą (albo wiadomości od nas, jeśli Twoja gra została wysłana wcześniej niż 5 czerwca 2020 roku. Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości, napisz do nas!)

Wskazówki

Wszystko, co istotne jest opisane na stronach poszczególnych misji. Pamiętajcie, że zawsze pierwszeństwo mają zasady wprowadzone w scenariuszu nad zasadami z instrukcji. Jak zauważycie wraz z rozwojem rozgrywki, instrukcja przewiduje proste zasady familijnej gry wprowadzającej do Kwarantanny – a kampania krok po kroku dodaje coś nowego w taki sposób, że zasady stają się bardziej złożone i wymagają od graczy więcej namysłu podczas rozgrywki.

Zasadą kampanii jest też fakt, że raz wprowadzone zasady będą mogły obowiązywać w kolejnych misjach (czasami nawet do końca kampanii).

To wszystko jest jednak dokładnie opisane na kolejnych stronach kampanii, więc nie musicie się bać ani niecierpliwie wertować instrukcji!

Ile czasu zarezerwować?

To zależy także od Was, jednak żadna misja nie powinna zająć Wam więcej niż dwie godziny. Jeśli planujecie rozgrywkę ze swoją ekipą, sugerujemy rozbicie całej kampanii na kilka wieczorów.

Jak zapisywać postępy w grze?

Tak naprawdę wystarczy, że zapamiętacie numer misji, na której się zatrzymaliście wraz z hasłem zabezpieczającym i zapiszecie kilka kluczowych zmian, które zadziały się na planszy (unikamy spoilerów :)) – dobrym pomysłem może być na przykład zrobienie zdjęć.

Do misji możecie wrócić za pomocą poniższej mapy stron kampanii. Wystarczy kliknąć w odpowiedni link. Jeśli zapomnieliście hasła, będziecie musieli „przeklikać” strony do miejsca, w którym skończyliście – dlatego warto pamiętać o haśle!

Mapa Kampanii

  1. Wstęp
  2. Misja 1 (1/2)
  3. Misja 1 (2/2)
  4. Misja 2
  5. Misja 3
  6. Misja 4
  7. Misja 5