Kampania

To jest początek kampanii. Jeśli potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień do gry albo szukasz mapy stron kampanii, przejdź do dodatkowych objaśnień. 

Wstęp

Warszawa, godz. 3:22

Telefon dzwoni już chyba od jakiegoś czasu, ale o tej porze dociera to do twojej świadomości z dużym opóźnieniem. Wyciągasz rękę spod kołdry i półprzytomnymi ruchami namierzasz znajomy kształt. Podniesione z wysiłkiem powieki odbierają ci jeszcze przez chwilę ostrość widzenia, ale kciuk po omacku zawędrował już na zielony kawałek ekranu.

-Co znowu? – pytasz zaspanym głosem. 

-Musieliśmy zadzwonić. Wygląda na to, że te 5 ognisk zakażeń z telekonferencji to nie jest wszystko. Na pewno do wieczora będzie tego syfu znacznie więcej. Zespół w centrum pracuje pełną parą, do Fenixa staramy się wysyłać aktualizacje co godzinę. Mamy pierwszą prognozę, musisz zdecydować co dalej. 

Masz ochotę jęknąć. Nie chodzi o godzinę, zrywanie się po nocach i wszystkie te małe upierdliwości. Przecież znasz to od lat. Niektórzy nawet próbują ci wmawiać, że to życie cię uzależniło i nie potrafisz już funkcjonować inaczej. Kto wie, może nawet mają rację?

Tylko że tym razem to coś innego. To nie jest huragan Underwooda. Czujesz od jakiegoś czasu jak ostry cień mgły nasuwa się na ciebie i chyba po raz pierwszy nie widzisz jeszcze żadnej furtki, żadnego, nawet najmniejszego punktu zaczepienia… Mamroczesz coś pod nosem, znasz dobrze treść kolejnego zdania. 

-Kierowca będzie gotowy za 10 minut – odkąd jesteś premierem ci goście z SOPu w końcu zaczęli się przykładać.

Podnosisz się powoli. Masz ochotę przez te 10 minut masować sobie łydki, ale wiesz dobrze, że musisz szybko wstać i wejść do łazienki. Przebierając się, myślisz o tym cholernym wirusie i po raz kolejny przeszywa cię paskudny dreszcz. No nie ma furtki! Po prostu jej nie ma. Chyba że? No właśnie… może?

Cele misji się zmieniły. Dodano nowe zadanie. Jeśli przeczytaliście powyższy tekst, możecie przejść dalej. Na kolejnej stronie użyjcie hasła otrzymanego wraz z egzemplarzem gry*. Będzie potrzebne do ujawnienia treści kampanii.

_______________________

*- dla gier sprzedanych przed uruchomieniem kampanii hasła zostały wysłane mailem. Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości, napisz do nas!